Kuralları Bilin, Sonra Onları Çiğneyin

Tam ekran yakalama 12.11.2015 231810
Hayat ilerlemedir. İnsan olmak değişimin iyi bir şey olduğunu öğrenmeyi ve bunu kabul etmeyi gerektirir. Aynı şey moda için de söylenebilir. Çünkü sadece birkaç yıl önce bayıldığınız bir kıyafet artık o kadar da hoşunuza gitmeyebilir. Kendi stillerini oluşturmak için yola çıkan erkekler de buna benzer bir durumla karşılaşabilir. Yeni teknolojiler hayatımıza bir sürü erkek giyim sitesi getirdi.

Ancak moda durmadan değişmeye devam ediyor ve siz de alışverişlerinizde hangisini takip edeceğinizi şaşırmış olabilirsiniz. Gerçekten de erkek giyim modası son on yılda büyük bir atak yaparak kadınlarınkini yakaladı. Siz de bu büyük değişim karşısında ne yapacağını şaşıranlardansanız, o zaman bize kulak verin. Tıpkı yüzmeyi öğrenmek gibi, havuzun derin olmayan tarafından başlayın. Risk almayı daha sonraya bırakabilirsiniz. Herhangi bir ortamda giyebileceğiniz basit, klasik ve her duruma ayak uydurabilen parçaları tercih edin. Temel olarak stilin en kökleşmiş kurallarını öğrenin.

a3dca15ebbd9711fe161648cad60d1e9c7d53c58

Ancak kuralları öğrendikten hemen sonra onları çiğnemeye de başlayabilirsiniz. Amatörlerin kuralları çiğnenmek için konmuştur ve moda böyle gelişir ve ilerler.

Örneğin lacivert ve siyahın asla ama asla bir araya getirilmemesi gerektiğini söyleyen kuralı herkes duymuştur. İki rengin tonları birbirine yakın olduğu için sıkıntı yaratan bu durum artık online erkek giyim satış sitelerinde çoktan aşıldı. Tek yapmanız gereken iki renk için kullandığınız kumaşların birbirinden farklı olmasına sağlamak. İşte bu kadar! İkinci kural ise erkek giyiminde üçten fazla renk kullanmama kuralı. Üç renkten biri her zaman nötr bir renk olmalı ancak dördüncü rengi katmakta ısrar ediyorsanız, o zaman bunu küçük bir detayda (mendil ya da çorap gibi) kullanmak size eğlenceli bir hava katmaya yardımcı olabilir.

c28f4d2d6fa3979e68c7428abd6ebdb40a5830a6

Uzun zamandır birbirinden ayrı tutulan bir başka renk ikilisi ise siyah ve kahverengi oldu. Bugünlerde moda o kadar büyük bir değişim geçirdi ki bu iki rengi bir arada görmek oldukça doğal bir şeye dönüştü. Tek yapmanız gereken şey kahverengi tonunun siyahtan olabildiğince uzak olmasını sağlamak. Sıradaki korkulan ikili ise takım elbise ve spor ayakkabılar. Ayağınızdaki spor ayakkabılar detay ve yapı olarak sadeyse hiçbir problem yok demektir. Ofise ait kravat ve kemer gibi detayları bir kenara bırakırsanız, tertemiz beyaz spor ayakkabılarınızla takım elbisenizi giymekte hiçbir sakınca yok aslında.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


five + = 8