Paris Fashion Week

Paris Fashion Week

2013’ün ilk önemli moda etkinliği!Ünlü modacılar yeni tasarımlarını Paris Haute Couture Moda Haftası’nda görücüye çıkarardı.Bende tatilde olduğumdan ötürü defile videolarını detaylıca izleme şansım oldu.

Paris Fashion WeekParis Fashion WeekParis Fashion Week

 

Raf Simons’un imzasını taşıyan Dior’un haute couture koleksiyonu Paris’in ocak ayı soğukluğunun aksine yemyeşil bir bahçede sunularak izleyenlerin mevsimini değiştirdi diyebiliriz.Çiçek desenleri ön plana çıkan bu defilede,dudakların üstüne tek tek yapılan formlarda ilgi çekmeyi başardı.Denemeye cesareti olan?

Paris Fashion WeekParis Fashion Week

Ormanın içinden çıkan gotik prensesler,evet işte beklenen Chanel defilesisine ait.Siyah,beyaz ve mavi tonların ağırlıkta olduğu Karl Lagerfeld’in couture koleksiyonunda keskin hatlı omuzlar,dantel,şifon ve tüyler ön plandaydı.Makyaj ve aksesuarlar da koleksiyonun önemli ayrıntıları içinde yer alarak ilgimizi çekmeyi başardı.

Paris Fashion WeekParis Fashion WeekParis Fashion WeekParis Fashion Week

Giambattista Valli,2013 ilkbahar-yaz haute couture defileside,siyahın zarifliği ve çiçek desenleri kullanılmıştı.Zarafetten ödün vermeyen bu kıyafetler kendini prenses gibi hissetmek isteyenler için.

Paris Fashion WeekŞöyle diyim çoğumuzun ilgiyle izlediği Gossip Girld’e Blair’in gelinliğinin altında imzası olan modacı Elie Saab!Asalet ve Zarafetin kelimesinin hakkını veren tasarımlarda kırmızı ve siyahın yanı sıra uçuk renkler,barok kumaşlar dikkat çekti.Benim en beğendim ayrıntı ise beli ortaya çıkaran kabarık etekli elbiseler oldu.İşçiliğin mükemmel olduğu bu feminen tasarımlar kalbimizi fethetmeyi başardı :)

Paris Fashion WeekParis Fashion WeekParis Fashion WeekParis Fashion Week

Paris Fashion Week

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


× nine = 36