Alexa Chung;Style Icon

Starred Photos100 Do you know Alexa Chung? She’s a gorgeous British model and TV presenter.Most people know Alexa Chung because of her effortless style that gets her a lot of attention from  fashion magazines and countless fashion blogs.What I like the most about Alexa Chung is that she looks effortless !

Model,sunucu,ilham perisi Alexa Chung düzgün fiziği ve güzelliğiyle İngiliz stilini temsil eden özel bir isim.Vücüduna göre giyinen stil ikonu,kıyafet seçimlerinde bacaklarının güzel ve ince oluşununu vurgulayan kombinlerle karşımıza çıkıyor.Mix and Match!İşte bu…Kombinlerinde değişik parçaları birleştiren Alexa Chung’ın stili bu kelimelerde.Trendleri oldukça yakından takip eden ilham perisine,dergilerin stil köşelerinde çokça rastlamak mümkün.Giydiklerini bize düzgün fiziği mi sevimli yüzü mü sevdiriyor bilinmez ancak üzerindeki her parçayı güzel bir biçimde taşıdığı ve ayrı anlamlar kattığı bir gerçek :)481062_414298595290781_300482010_n alexa-chung-it-girl-survival-kits Starred Photos99 haber4 haber10 Starred Photos98

3 thoughts on “Alexa Chung;Style Icon

  1. louis vuitton briefcase

    Very great post. I simply stumbled upon your blog and wanted to mention that I’ve really loved browsing your blog posts. After all I’ll be subscribing in your feed and I am hoping you write again soon!

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


+ five = 8