Moda İllustratörü Mustafa Soydan

Tesadüf eseri internette gördüğüm ve sonrasında sıkı bir takipçisi olduğum blog… Çizimlerini büyük bir hayranlıkla takip ettiğim biriyle tanıştıracağım sizi,Mustafa Soydan.


laboutin-editorial1 copykate5
Selen Koçbeyoğlu:
Bize kendinizden bahseder misiniz?
Mustafa Soydan:1985 doğumlu adanalıyım. grafik tasarım mezunuyum. 3 yıldır istanbul’da yaşıyorum. Grafik tasarımcı olmaktansa moda illustratörü olmak daha cezbedici geldi. 2 yıldır profosyonel olarak illustratörlük yapıyorum ve bir gün Türkiye’nin David Downtown’u olacağım.


Selen Koçbeyoğlu:
İllustrasyonlarınızın daha çok moda üzerine olduğunu görüyoruz,neden moda?
Mustafa Soydan:
İllustrasyon çok geniş bir alan ve ben moda kısmını daha çok sevdiğim için, hayatından içinden olması daha sosyal olması ve sıradan bir illustratörün modadan anlamaması benim artım olduğu için.

3faceSelen Koçbeyoğlu:Geleceğe yönelik hedeflerniz nedir?
Mustafa Soydan:geleceğe yönelik hedeflerim aslında çok basit belki birilerine ders vermek öğretmek ve farklı zamanlarda farklı ülkelerde bulunup oralardan aldığım ilhamla yeni bir şeyler üretebilmek.

hypocritical

Selen Koçbeyoğlu:Bu işe bulaşmak isteyenlere ne önerirsiniz,iyi bir eğitim şart mı?
Mustafa Soydan:Eğitim şart ama herşey sizde bitiyor, bana kimse neyi nasıl yapacağımı öğretmedi kendi kendime öğrendim. yani sadece içinizde tutku ve disiplin size istediğiniz şeyi almak için yardımcı olabilir.Bunun dışında gelişim için sürekli araştırmak ve geliştirmek amaçlı kendinizi doldurmanız yeni tutmanız önemli.

Röportajda yer verdiğim görseller Mustafa Soydan’ın sadece bir kaç çalışması,diğer çalışmalarına gözatmak için http://mustafasoydan.blogspot.com u ziyaret edebilirsiniz :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


eight − = 1